Szafy wnękowe na wymiar do zabudowy przedpokoju

Szafa jako element wyposażenia domu, czy mieszkania, powinna być przemyślana w każdy sposób. Ważny jest zarówno wygląd zewnętrzny szafy jak i jej wyposażenie. Najczęstszym modelem szaf obecnie stosowanych są szafy z drzwiami przesuwnymi, często nazywane szafami wnękowymi z racji tego, że w wielu przypadkach są montowane właśnie we wnękach korytarzy, pokoi, w przedpokoju, czy na półpiętrze. Szafy takie nazywamy też szafami na wymiar, gdyż są to szafy wykonywane na zamówienie i przystosowane do pomieszczenia, w którym mają być montowane. Oznacza to, że przed rozpoczęciem wykonania takiej szafy konieczne jest wykonanie pomiaru wnęki, czy przedpokoju. Decydując się na szafę wnękową, głównie chodzi o to, by optymalnie wykorzystać miejsce, które przecież jest w cenie w każdym domu, ale można też traktować ją jako wykończenie pomieszczenia, ponieważ obecnie stosowane materiały wykończeniowe pozwalają dobrać tak wygląd, by szafa wnękowa stała się częścią pomieszczenia dodając mu przy tym odpowiedniego charakteru.

Zewnętrzny wygląd szafy wnękowej na wymiar

Odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni może sprawić, że szafa wnękowa staje się integralną częścią pomieszczenia. W zależności od potrzeb, może być jego punktem centralnym, poprzez zastosowanie unikalnych materiałów stanowić istotny element dekoracyjny, bądź poprzez swoje stonowanie wkomponować się w otoczenie. W zależności od upodobań indywidualnych klienta oraz od pomieszczenia jakim dysponujemy, wspólnie możemy dobrać taką szafę, by w pełni wykorzystać potencjał wnęki, nie odbierając jednocześnie funkcjonalności pomieszczenia, w którym taką szafę wnękową zamontujemy. Przy dokonywaniu zabudowy szafami na wymiar możemy zastosować różnorodne możliwości jakie daje nam połączenie wielu ciekawych produktów takich jak płyty, lustra, lacobel, grafiki na szkle lub fototapety. Wszystkie te elementy wykonywane są w różnych kolorach i często wzorach. Możemy zatem dopasować szafę do wnętrza pomieszczenia bogatego w kolory uzupełniając wnętrze np. zieloną szafą wykonaną z płyty lub ze szkła lacobel. Wybierając szafę do pokoju dziecka możemy zdecydować się na fototapetę z wymarzonym obrazkiem z bajki dla najmniejszych pociech domu lub z wybranym idolem dla nastolatka – wszystko w zależności od upodobań. W efekcie uzyskujemy niepowtarzalny styl szafy wnękowej – nowoczesny, klasyczny lub stylizowany. Decydując się na sposób i kolor wypełnienia, z którego chcemy wykonać fronty wpływamy w istotny sposób na wystrój pomieszczeń. Jeżeli chcemy, by nasza szafa była stosunkowo tania można tak dobrać jej komponenty, by w efekcie otrzymać tanią szafę, której wygląd i funkcjonalność pozostanie na odpowiednio wysokim poziomie. Innym elementem dekorującym i ozdobnym szafy jest jej oświetlenie, które w zależności od upodobań można dowolnie projektować. Mogą to być na przykład halogeny w suficie, które oświetlają szafę, gdy z niej korzystamy lub nowoczesne diody LED wkomponowane w boki szafy. Tutaj znów możliwości kompozycji są niemal nieograniczone.

Nasi pracownicy służą zawsze pomocą i fachowym wsparciem.

Jesteśmy po to, by spełniać Państwa oczekiwania pamiętając, że efekt końcowy ma być satysfakcjonujący i służyć Państwu przez wiele lat.

Systemy drzwi przesuwnych w szafach wnękowych

Ważnym elementem szafy wnękowej jest dobór odpowiedniego systemu w jakim mają być wykonane drzwi przesuwne. Istnieją dwa systemy jezdne szaf do zabudowy: stalowe i aluminiowe. System stalowy jest podstawowym systemem proponowanym na prowadnice i obramowania drzwi przesuwnych stosowanym przy szafach do zabudowy. Wykonane są z wysokiej jakości taśmy stalowej o podwyższonej wytrzymałości. Oferowane są w dużej gamie kolorystycznej. Jego dużą zaletą w stosunku do systemu aluminiowego jest niska cena.

Aluminiowe mechanizmy jezdne drzwi przesuwnych, są bardziej estetyczne i zapewniają niezawodność na długie lata. Dają przy tym większe możliwości zestawienia profili z wypełnieniem drzwi w szafach, co owocuje szerokimi możliwościami aranżacji wnętrz.

Wyposażenie szafy na wymiar

Na koniec należy zastanowić się nad niemniej istotnymi komponentami szafy na wymiar, jakimi są elementy pozwalające na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, czyli szuflady i ich prowadnice, kosze, wysuwane półki, wkłady na buty, wieszaki na spodnie lub krawaty itp. Ich zastosowanie ułatwia podgląd zawartości, podnosi komfort korzystania z szafy – zwłaszcza z drzwiami przesuwnymi oraz umożliwia wygodne i estetyczne przechowywanie jej zawartości. Odpowiednio zaprojektowane meble na wymiar ułatwiają utrzymanie porządku i sprawiają, że korzystanie z szaf staje się prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo, w bardzo znaczący sposób na wygląd wnętrza szafy i jego zwiększoną funkcjonalność możemy wpłynąć poprzez montaż różnego rodzaju oświetlenia np. typu LED. Wewnętrzne oświetlenie szafy wnękowej można wykonać na wiele sposobów w zależności od preferencji klienta.

Kompletne usługi, jakie posiadamy w ofercie realizujemy na terenie takich miejscowości jak Poznań, Swarzędz, Palędzie, Luboń, Komorniki, Przeźmierowo, Tarnowo Podgórne, Baranowo, Skórzewo, Plewiska, Koziegłowy, Skórzewo, Wysogotowo oraz ich okolic.